Тема уроку: Створення,
редагування та форматування символів, колонок, списків у текстовому документі.
Недруковані знаки.
Мета уроку:
дати уявлення про
основні правила роботи з текстовими документами; навчити додавати до тексту
документа спеціальні символи, навчити учнів створювати різного виду списки в
текстових документах, розбивати текст на колонки;
розвивати світоглядні
уявлення про пізнаваність явищ і процесів у навколишньому світі, дослідницькі
навички, інформаційну культуру учнів;
виховувати уважність
та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
Хід уроку
І. Актуалізація
опорних знань
Що таке текстовий
документ?
Як можна відкрити
документ?
Які об’єкти можна
розміщувати в тексті?
Що таке шрифт, у чому
вимірюється його розмір?
ІІ. Вивчення нового
матеріалу
Основні правила
набору тексту
Під час набору
текстів потрібно враховувати численні типографічні традиції, які утвердилися
задовго до появи комп`ютерів.
Отже, в
українськомовному наборі пробіл обов`язково потрібно ставити:
після, а не до таких
розділових знаків як , . ; : — ! ? ..., а також закриваючої дужки, і
закриваючих "лапок";
до, а не після відкриваючої
дужки, відкриваючих "лапок" і трикрапки на початку речення;
і до, і після довгого
тире.
Не ставиться пробіл
між дужкої чи "лапками" та будь-яким іншим розділовим знаком, крім
довгого тире.
Нерозривний пробіл
(Ctrl+Shift+пробіл)
ставиться між
ініціалами та прізвищем;
після географічних
скорочень (м. Київ);
між знаками номера
(№) і параграфа і числами, які до них відносяться;
всередині таких
скорочень: і т. д., і т. п. тощо;
між
внутрішньотекстовими пунктами і інформацією, яка йде після них, наприклад, 1)
підручник із морфології; а) між підметом і присудком;
між числами і
одиницями виміру, які до них відносяться, наприклад, 20 кг., а також це
стосується і дат, наприклад, ХХ ст., 2002 р;
перед довгим тире в
середині речення (таким чином, цей розділовий знак відділяється пробілами з
обох боків — нерозривним ліворуч і звичайним праворуч);
між класами
багатозначних чисел, починаючи з п`ятизначних;
після однобуквенних
прийменників та сполучників, особливо на початку речення чи в заголовку.
Недруковані символи
Недрукований символ
|
Назва
|
Яке поєднання клавіш
натиснути для введення
|
·
|
пробіл (точка між
словами)
|
Натиснути пробіл
|
¶
|
Кінець абзацу
|
Натиснути Enter
|
|
Розрив рядка
|
Shift+Enter
|
¤
|
Комірка таблиці
|
Автоматично
з'являється в кожній клітинці
|
à
|
Табуляція
|
Tab
|
°
|
Нерозривний пробіл
|
CTRL Shift ПРОБІЛ
|
Однорівневі та багаторівневі
списки
Можна створювати як
однорівневі, так і багаторівневі списки, тобто кілька списків всередині одного
списку. Під час створення маркованого або нумерованого списку можна виконати
одну з таких дій:
Використати
бібліотеки маркованих або нумерованих списків Можна використати пропоновані за
промовчанням формати маркерів і номерів для списків, змінити списки відповідно
до власних потреб або вибрати інші формати з бібліотек списків.
Форматувати маркери або номери Можна задати
для маркерів або номерів списку формат, відмінний від формату тексту у списку.
Наприклад, можна виділити номер та змінити колір всіх номерів, не змінюючи
колір шрифту самого тексту.
Використати рисунки
або символи Можна зробити документ або веб-сторінку наочнішими та цікавішими,
додавши до них список із маркерами у вигляді рисунків або символів.
У Word можна
автоматично створювати марковані чи нумеровані списки під час введення тексту,
або швидко додавати маркери або номери до вже набраних рядків тексту.
ІІІ Засвоєння
вивченого матеріалу.
Визначте, які з
рядків надруковані за правилами вводу:
Робота з підручником.
Створіть списків за
зразком:
Маркований
Нумерований:
Багаторівневий
Кожен список створіть
на окремому аркуші.
ІV. Підсумок уроку
Які види списків ви
знаєте?
Як налаштувати
параметри сторінок?
Як розмістити текст у
дві колонки?
Які основні правила
набору тексту ви знаєте?
V. Домашнє завдання
Опрацювати параграф
3.1, дати відповіді на запитання: 2, 6, 7 (ст. 79).
Комментариев нет:
Отправить комментарий