Урок №9.
Мета:
ü
навчальна: сформувати вміння наводити приклади пошукових систем; удосконалювати
вміння дотримуватися правил безпеки під час використання Інтернету; формувати
вміння шукати дані в Інтернеті;
ü розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння
узагальнювати;
ü виховна: виховувати інформаційну культуру, виховання уміння
працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання
- перевірка присутніх
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
Сьогодні на уроці ми перевіримо домашнє завдання, дізнаємося як правильно
здійснювати пошук в Інтернеті та виконаємо практичне завдання.
ІІІ. Перевірка домашнього
завдання
IV. Актуалізація опорних знань
Оцінити правильність твердження.
1.
Комп’ютерна мережа може складатися з одного комп’ютера
2.
Комп’ютерна мережа складається не лише з комп’ютерів, але
й інших пристроїв
3.
Комп’ютери з’єднується між собою для обміну даними і
спільного використання пристроїв
4.
Локальна мережа — це завжди маленька мережа, яка об’єднує
невелику кількість комп’ютерів
5.
Глобальна мережа об’єднує весь світ
6.
Модем — це зовнішній пристрій, що приєднується до комп’ютера
V. Мотивація навчальної діяльності
— В наш час все більше людей стають активними користувачами мережі
Інтернет. Сьогодні Інтернет — це сховище великої кількості інформації. Саме
тому дуже важливо навчитися правильно формулювати запити для пошуку інформації
та оцінити її.
V. Сприймання й усвідомлення
учнями нового матеріалу
Інтернет — це комп’ютерна мережа, що об’єднує комп’ютери по всьому світу.
Документи, що
зберігаються в Інтернеті, пов'язані між собою гнучкою системою посилань, яку
створюють їх автори.
Веб-сторінка — це документ в Інтернеті, який може містити
текст, зображення, гіперпосилання, звук, відео, анімацію тощо.
Як правило,
веб-сторінки об'єднують за темами або за призначенням у веб-сайти.
Веб-сайт — це група веб-сторінок, що пов’язані
гіперпосиланнями, мають спільну тематику і належать певному власнику.
Всесвітнє павутиння — це сукупність
пов'язаних між собою електронних документів, що містяться на комп’ютерах,
розташованих у всьому світі.
У такий спосіб
формується інформаційний простір ресурсів Інтернету — веб-простір.
WWW (World Wide Web) – служба Інтернету, що
повязує веб-сторінки в усьому світі. Сторінки з’єднані через посилання одна на
одну. Це схоже на гігантську павутину.

Для перегляду
веб-сторінки потрібно в адресний рядок ввести адресу ресурсу.

Найпростіше знайти
інформацію, якщо відома адреса потрібного ресурсу. Однак досить часто така
адреса невідома. Тоді використовують спеціальні сайти — пошукові системи.
Пошукова система — це програми,
призначені для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами.
У рядок пошуку вводять
ключові слова — слова, що відображають основний зміст пошуку і мають
міститися на шуканих веб-сторінках, обирають інструмент Пошук або натискають
клавішу Enter.
Ключові слова — слово або кілька слів, за якими
здійснюється пошук потрібних відомостей.
Алгоритм пошуку у мережі Інтернет
![]() |
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
1)
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)
Інструктаж учителя.
3)
Практична робота за комп’ютерами.
Завдання 1. Знайди у мережі
Інтернет інформацію:
·
Прогноз погоди на завтра
·
Що таке фейк?
·
Яку назву мав перший
український штучний супутник Землі?
Завдання 2. Визнач, чи є фейком
інформація:
Ø Вага Марсу приблизно вдесятеро менше Землі
Ø Перший політ людини на Марс заплановано на березень 2020 року.
4)
Вправи для очей.
VIІІ. Узагальнення та систематизація знань
Вибрати правильну відповідь
1.
Пошукові системи – програми, що:
А)
Призначені для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими
словами
Б)
Використовуються для пошуку лише зображень
В)
Використовуються лише для пошуку музики
2.
Слова, що відображають основний зміст пошуку і мають
міститися на шуканих веб-сторінках, називають:
А)
Визначними
Б)
визначальними
В)
Пошуковими
Г)
Ключовими
3.
Для того шоб отримати відомості про видатного вченого в
галузі інформатики В. Глушкова, у рядку пошуку слід ввести ключові слова:
А)
Відомості про видатного вченого
Б)
В. Глушков
В)
Інформатика
4.
Загальновідомими є пошукові системи:
А)
Яндекс
Б)
Твітер
В)
Фейсбук
Г) Google
Д) Instagram
ІX. Домашнє завдання
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
X. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель
узагальнює ці відповіді.
1. Що сьогодні дізналися нового?
2. Чого навчилися?
3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
4. Чи виникали труднощі?
XІ. Оцінювання роботи учнів
Комментариев нет:
Отправить комментарий