пятница, 20 марта 2020 г.

Інтернет для навчання.


Урок Інтернет для навчання.

Цілі:
·         навчальна: сформувати поняття про Інтернет-енциклопедію, Інтернет-словник, он-лайн перекладач;
·         розвивальна: розвивати логічне мислення;
·         виховна:виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, вміння самостійно здобувати знання
Тип уроку: комбінований..
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація, підключення до мережі Інтернет.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього Завдання
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
Гра «лови помилку»
На картках записані групи слів. Учні викреслюють зайве поняття, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.
1. Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка.
2. Пошук, ключові слова, обліковий запис.
3. Зображення, папка, фрагмент тексту.
4. Гіперпосилання, веб-сайт, ім’я комп’ютера.
5. Локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп’ютер.
IV. Мотивація навчальної діяльності
— Чи доводилось вам шукати пояснення конкретного слова (терміну, поняття)? Перекладати текст?
— Отже, зазвичай, ми користуємось відповідною літературою (словниками, енциклопедіями).
— А якщо її немає в бібліотеці? Правильно, в пригоді може стати Інтернет.
— Ви всі здогадались, що тема нашого уроку пов’язана з електронними словниками, енциклопедіями та програми-перекладачами.
Як їх знайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування
Енциклопедія — це збірка наукових відомостей і довідок з різних тем, призначена для широкого кола читачів.
Інтернет-енциклопедії
В Інтернеті розміщено багато сайтів, що містять освітню інфор­мацію. Наприклад, такими є Інтернет- або веб-енциклопедії.
·         Як ви розумієте термін «веб-енциклопедія»?
·         Чи працювали ви з веб-енциклопедіями?
Відповіді учнів узагальнюються, формулюється означення: Інтернет-енциклопедія — це енциклопедія, що міститься в Інтернеті.
Існують універсальні та спеціалізовані Інтернет-енциклопедії. Наприклад:
·         Вільна енциклопедія Вікіпедія — Wikipedia.org.
·         Всеукраїнська велика енциклопедія рослин — roslunu.com.ua.
·         Всеукраїнська велика енциклопедія тварин — tvarunu.com.ua.
·         Українська Інтернет-енциклопедія — www.uapedia.com.ua.
Інтернет-словники
В Інтернеті можна знайти багато різних словників.
Наприклад, на головній сторінці сайту Словопедія (slovopedia. org.ua) розміщено Орфографічний словник української мови, Фра­зеологічний словник української мови, Словник іншомовних слів, Словник стилістичних термінів та інші. Для роботи з ними потріб­но вибрати певний словник, у ньому знайти шукане слово за алфа­вітом або ввести шукане слово в рядок пошуку.
Онлайн-перекладачі
Ресурси мережі Інтернет надають можливість перекладати сло­ва та фрагменти тексту з однієї мови іншою.
Наприклад:
·         Перекладач Google — https://translate.google.com.ua.
·         Перекладач — pereklad.online.ua/ukr.
·         Переклад з англійської українською — pereklad.online.ua/ukr/ anglo-ukrainskiy.
·         Онлайн-перекладач текстів — translate.meta.ua/ua та інші.
Робота з підручником: § 32
VІІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
Завдання 1. Пошук матеріалів в Інтернет-енциклопедіях Знайдіть в Інтернет-енциклопедії Вікіпедія відомості про рідне місто (село).
Завдання 2. Пошук матеріалів у словниках
Знайдіть в онлайн-словниках пояснення крилатого вислову «ахіллесова п’ята».
Завдання 3. Переклад текстів з використанням онлайн-перекладача
Використовуючи онлайн-перекладач, пропонований учителем, перекладіть знайдене пояснення крилатого вислову «ахіллесова п’ята» англійською мовою.
VIІI. Домашнє завдання
Підручник ст. 228-236
ІХ. Підсумки уроку
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
1. Що сьогодні дізналися нового?
2. Чого навчилися?
3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
4. Чи виникали труднощі?
X. Оцінювання роботи учнів


Комментариев нет:

Отправить комментарий