Урок 3
ТЕМА. АПАРАТНА І ПРОГРАМНА СКЛАДОВІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ.
Навчальна мета: ознайомити учнів
із залежністю між операційною системою та пакетом програм для неї; закріпити
вміння роботи з Головним меню, робочим столом, Панеллю завдань, Провідником.
Розвивальна мета: розвивати уміння працювати
самостійно та робити умовиводи.
Виховна мета: виховувати наочно-логічне мислення учнів та комунікативні
навички.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань
Обладнання: завдання квесту, пам’ятки
«Техніка безпеки та правила поведінки в комп’ютерному кабінеті», ПЗ «Скарбниця
знань ІІ».
Підручник (П): Підручник з інформатики. 5 клас: підручник для закладів
загальної середньої освіти/ О.В.Коршунова, І.О.Завадський. – К.: ВД «Освіта»,
2018.
Робочий зошит (РЗ): Зошит-конспект з інформатики. 5
клас: навч. посіб. для загальноосвіт. навч. закл./ О.В.Коршунова,
І.О.Завадський. – К.: ВД «Освіта», 2016. – 112 с.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (1 хв)
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (4хв)
1.
Які пристрої знаходяться в системному блоці?
2.
Яка буває пам’ять комп’ютера?
3.
Для чого потрібен процесор?
4.
Як інформаційна система (на прикладі комп’ютера) працює з
даними?
5.
Для чого потрібен двійковий запис даних?
Обговорення відповідей у РЗ (ст.31 №3, ст.32 №6)
ІI. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (5 хв)
Учні виступають з повідомленнями про «Розумний будинок».
Дискусія з питання, які позитивні та негативні наслідки використання такої
системи житла.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (5 хв)
2. Розглянь на ст.32 малюнки та обговори з товаришами,
які прикладні програми співпрацюють з якими операційними системами
3. Порівняй, проаналізуй, зроби висновки за поданими
малюнками на стор. 33-34.
IV. ОСМИСЛЕННЯ ЗВ'ЯЗКІВ І ЗАЛЕЖНОСТЕЙ МІЖ ЕЛЕМЕНТАМИ
ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (10 хв)
Учні об’єднуються в групи, вільно пересуваються по класу,
заповнюють виданий їм аркуш своїми відповідями. Відповіді можна малювати.
Квест
1. Головне меню – що це таке? Способи його запуску (мишею
натиснути кнопку Пуск або клавіша на клавіатурі).
2. Пригадайте, що називають Робочим столом, Панель
завдань, Контекстне меню.
Попрацюйте в команді та дайте відповіді на наступні
питання.
3. Які команди контекстного меню Робочого столу?
4. Які команди контекстного меню папки чи файлу?
5. Чиє різниця в таких термінах: піктограма, іконка,
ярлик.
6. Яке призначення ярлика?
7. Для чого програма Провідник?
Учні озвучують свої відповіді. Учитель корегує їх. Обговорюємо
функції програми Провідник.
V. ІНТЕРАКТИВНА
ВПРАВА (5 хв)
Повторення правил поведінки в комп'ютерному кабінеті
Робота за ПК
«Скарбниця знань ІІ» - «Апаратне та програмне забезпечення комп’ютера»
VІ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки малюнки пристроїв, що входять до системного
блоку.
4.
Відсортувати малюки за розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого файлу.
6.
Створити текстовий документ, у якому записати розмір найбільшого малюнку. А
назву йому дати таку ж саму як і малюнок.
VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕСІЯ. (3 хв)
Учні говорять.
Сьогодні я на уроці… Тепер я знаю, що… Тепер я вмію … Своїм рідним я
розповім про… Я хочу дізнатися про …
Учитель дякує учням за активність на уроці.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
(2 хв)
П: ст.35-36, англ.слова
РЗ: ст.35 №3, ст.39 №8
Пройди тест 5tema1.itknyga.co.ua
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ (10 хв)
1.
Створити папку, ім’я якої ваше
прізвище, у вказаному вчителем місці.
2.
Відкрити надану вчителем папку
в іншому вікні. (ÿ+à, ÿ+ß)
3.
Скопіювати до власної папки
малюнки пристроїв, що входять до системного блоку.
4.
Відсортувати малюки за
розміром.
5.
Створити ярлик для найменшого
файлу.
6.
Створити текстовий документ, у
якому записати розмір найбільшого малюнку. А назву йому дати таку ж саму як і
малюнок.
Комментариев нет:
Отправить комментарий